Spirálstabilizáció
Spirálstabilizáció és fascia tréning: rehabilitációs sport, gerincterápiás tréning, amely enyhíti a hátfájást, javítja a testtartást ( kifózis, skoliózis, lordózis) felszabadítja a gerinc mozgékonyságát és rugalmasságát gátló blokkokat. Megelőzi és a legtöbb esetben gyógyítja a porckorong kitüremkedést, a porckorong sérvet, a gerincferdülést és a hanyag tartást.
Mi a Spirálstabilizáció?
Ez egy gerincterápiás módszer, amelyet Dr. Richard Smisek prágai neurológus dolgozott ki, és 30 év alatt fejlesztette a ma használt szintre. Jelenleg 18 országban tanítják ezt a mozgásformát. A spirálstabilizáció Csehországban az Oktatásügyi Minisztérium által elismert és jóváhagyott módszertan a tanárok továbbképzési rendszerében. Németországban pedig a társadalombiztosítás is támogatja.
Nagyon egyszerűen megfogalmazva, a spirálstabilizáció egy nyújtó, erősítő, csavaró mozgásforma, ami segít bekapcsolni olyan izomcsoportokat, amiket a hétköznapi életünkben kevésbé használunk. Ezek a testünkön kereszt irányba futó izmok. Ezzel együtt pedig tehermentesíti az állandóan használt izmainkat.
Alapvetően a helytelen (többnyire ülő) életmódunk az, amely fájdalmas deformitásokat okoz a testünkben. Hiszen ülő helyzetben az izmok megrövidülnek, a test összegörnyed, a hasizom ellazul, a gerinc menti izmok megfeszülnek, ezek pedig összenyomják a porckorongokat. Pontosan ennek az ellensúlyozásaképpen a gerinc spirálstabilizálásának fő alapelve a ferde hasizmok aktiválása és a gerinc menti izmok lazítása, illetve a gerinc felfele irányuló nyújtása. A gyakorlatok segítségével a megrövidült izmok megnyúlnak, miközben a meggyengült izmok megerősödnek, a porckorongokba pedig folyadék áramlik, lehetővé téve a terület megfelelő tápellátását. Illetve az izomrendszer helyreállításával, a törzs tengelyirányú megtartásával kialakul egy izomfűző, ami segít a gerincet a helyes helyén tartani.
Rendszeres gyakorlással (napi 15-20 perc) tehát felépíthető egy olyan spirális izomrendszer a gerinc köré, amely stabilan és biztonságosan tartja a gerincoszlopot. És, ami nagyon fontos, hogy a gerinc folyamatos felfelé nyújtásával megnő a tér a csigolyák között, így a porckorongokra kevesebb nyomás nehezedik.
Mire jó az Spirálstabilizáció?
- Segíti a gerincferdülés és a porckorongsérv megszüntetését
- Segít a csípő- és térdizületben jelentkező porckopások esetén
- Segít a nyak-hát- és derékfájdalom elmulasztásában
- Segít a fiatalkori hanyag tartás korrigálásában
- Segít hallux valgus (bütyök) probléma esetén
- Lúdtalp esetén
- Segít leküzdeni a meglévő inkontinenciát, és segít megelőzni azt
- Segít a szétnyílt hasizom regenerálásában
- Segít Scheuermann kór esetén

Kinek ajánlott a Spirálstabilizáció?
Mindenki elsajátíthatja és gyakorolhatja, korra és nemre való tekintet nélkül!
De, ha:
- sokat állsz?
- sokat cipelsz? (például anyuka vagy?)
- sokat nézed a telefont, számítógépet?
- fáj a hátad, derekad, nyakad?
- egyoldalú sportot végzel?
- egyre merevebbek bizonyos testrészeid?
- kipróbálnál valami igen könnyen elsajátítható és nagyon hatékony mozgásformát?
- épp ott tartasz, hogy meg kellene műttetni a gerincedet?
- szeretnél erősíteni a felsőtesteden?
- inkontinenciával küzdesz?
- szülés után szétnyílt a hasizmod?
- végül, de nem utolsó sorban, szívesen tennél valamit, hogy jobb életminőséged legyen?
Akkor biztosan a jó oldalon vagy!

Vélemények
Többen megtiszteltek azzal, hogy hosszabban is kifejtették, milyen hatással volt rájuk az SPS gyakorlás, és milyen eredményeket értek el.. Kattints az alábbi gombra és olvasd el Te is, ha érdekel!
Kapcsolat
jogatereminfo@gmail.com
+36209573938
2094 Nagykovácsi, Telki út 3.
© 2025 Minden jog fenntartva